Ozdoby okienne na Wielkanoc

Święta Wielkanocne to dla wielu osób bardzo ważne święta, które związane są z rozmaitymi zwyczajami i symbolami. By świąteczny nastrój na dobre zagościł w naszym domu, warto postarać się o wielkanocne ozdoby okienne. Z ich pomocą z całą pewnością wyczarujemy stylową aranżację okna narożnego lub kuchennego.

Wielkanocny czas kojarzy nam się przede wszystkim z kolorowymi pisankami. To właśnie te elementy idealnie sprawdzą się do dekorowania okna czy wielkanocnego stołu. Wielkanocne ozdoby można tworzyć chociażby z wydmuszek, które są lekkie i praktyczne.

Tworząc wielkanocne dekoracje okienne warto zainspirować się pierwszymi promieniami słońca i roślinnością budzącą się w tym okresie do życia. To właśnie takie detale przepięknie podkreślą estetykę dekoracji i sprawią, że nasze okno nabierze wyjątkowego charakteru. Pamiętajmy jedynie, by nie przesadzić ze zbyt dużą ilością drobiazgów, gdyż wówczas możemy uzyskać efekt zupełnie odwrotny od zamierzonego.

Ozdabiając okno na święta wielkanocne można wykorzystać wiele rozmaitych elementów.  Wiele kolorowych dodatków znajdziemy w sklepach z artykułami dekoracyjnymi, ale w rzeczywistości większość ozdób można stworzyć zupełnie samodzielnie. Ozdoby okienne na Wielkanoc powinny przykuwać uwagę nie tylko oryginalną formą, ale także żywymi kolorami. Barwy należy dopasować do kolorów dominujących we wnętrzu, tworząc harmonijne i spójne połączenie.

Jeśli chodzi o kolorystykę wielkanocnego wystroju okna, najlepiej postawić na bezpieczne i sprawdzone barwy. Dość dobrze sprawdzą się klasyczne połączenia, a więc na przykład zestawienie zieleni z bielą. Z takimi barwami pięknie będzie komponować się na przykład rzeżucha, którą warto wysiać już na kilka dni przed rozpoczęciem świąt.

Od kilku sezonów szczególną popularnością cieszą się dekoracyjne wielkanocne naklejki na szyby, które dają wspaniałe efekty. Takie ozdoby są bardzo łatwe do aplikacji, a na dodatek przepięknie się prezentują. Zanim jednak sięgniemy po takie naklejki, warto upewnić się, czy aby na pewno są one przeznaczone do naklejania na szkle. W przeciwnym razie po świętach trudno nam je będzie usunąć.

Dekorując okno na Wielkanoc, nie zapomnijmy także o parapecie. Może się na nim pojawić wiele ciekawych ozdób, nawet tych własnoręcznie przez nas wykonanych. Na parapecie może zagościć zajączek lub baranek. Ciekawie będzie się też prezentować koszyczek z pisankami. Takie ozdoby wspaniale podkreślą świąteczny nastrój.